Son Dakika

[anadoluhaber] 01-09 Ekim 2010 Kafkasya Bölgesi Haber Özetleri

Moskova'nın iddiası; El-Kaide, "Kafkasya'nın Hilafet içinde yer almasını" istiyor

İçkerya veya Çeçenya'da «demokratik İslamin» kurulmasına karşı olmadığı ortaya çıkan «El-Kaide'nin elçisi, Muhanned»in, Kafkasya Emirliği'nin (Moskova'ya göre, el Kaide yapısı içinde ki) en azılı düşmanlarından Zakayev tarafından desteklenmesi ise çok daha tuhaftır
haberin devamı... www.shamilonline.org


Dağıstan,mürted MIA polisi bir avukatı şiddetli dövdü ve tutukladı

Dağıstan yerel medya kaynaklarının bir haberine göre, Kızılyurt barosuna kayıtlı avukat Zinfiru Mirzaev kukla yönetim polisleri tarafından şiddetli şekilde dövüldü ve gözaltına alındı.

haberin devamı... www.shamilonline.org


inguşetya Nazran'da Acil durumlar bakanlığı baş uzmanı mürted öldürüldü.

İşgal kaynaklarının bir haberine göre dün (8.Ekim Cuma günü) öğleden sonra Acil Durumlar Bakanlığı kukla yönetimi ölen personelin 47 yaşındaki baş uzman Daud Evloev silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

haberin devamı... www.shamilonline.org


Rusyanın Yalakası Kadirov'dan"Emir Dokku Umarov'a olan bağlılık yeminlerini geri çeken komutanların açıklamasına" bir yorum geldi

Üç Çeçen komutanın «Kafkasya Emirliği Emirine bağlılık yeminini ihlal ettikten sonra kendi aralarında kendilerine yeni bir lider seçmeleri üzerine, Çeçen kukla elebaşı ve Rus yalakası Kadırov'dan bir açıklama geldi.

haberin devamı... www.shamilonline.org


Emirler Bir Video Açıklaması ile "K.E Emiri Abu Usman'a Biat'ı (sadakat yeminini) Reddettiler"

«Amir Hüseyin, Aslambek ve Tarhan bir internet video açıklaması hazırlayarak Kafkasya Emirliği Emiri Dokka Ebu Osman'a olan biat (bağlılık) yemini bozmalarının ve görevden el çektirilmelerinin yasa dışı olduğunu anlatmaya çalıştıklarını» duyurdular.

haberin devamı... www.shamilonline.org


İşgal Medya Kaynakları:"Mücahidlere Karşı Geniş Çaplı Operasyonların Devam Ettiğini" İddia Ediyor

Kafir ve mürted askeri kaynaklarının iddiasına göre;«Çeçenya'da Mücahidlere karşı büyük ölçekli askeri operasyonlar devam ediyor.» Fakat garip olan, yandaş medyaya "operasyonlar devam ediyor" haberinden başka bir sonuç bildirilmiyor.»

haberin devamı... www.shamilonline.org


Dağıstan, Shamilkale'de 1 Mücahid Şehid (İnsh'Allah) Oldu.

İşgal kaynaklarının bildirdiğine göre, Shamikale (eski Mahachkale) de işgalci FSB çetesinin dün (5.Ekim de) Gogol caddesinde bir eve yapılan operasyonda, bir Mücahit şehit (insh'Allah) oldu.

haberin devamı... www.shamilonline.org


Dağıstan; Chiriyurt köyü başkanı ve Kolhoz başkanı 2 Mürted öldürüldü.

İşgal kaynaklarının haberine göre; Dağıstan Kızılyurt bölgesindeki «Chiriyurt köyü başkanı Habib Dzhabrailov ve Kolhoz (1) başkanı Murad Kochkarov 4.Ekim sabahı yerel saat ile 09.00 civarından bir saldırı sonucu öldürüldü.»

haberin devamı... www.shamilonline.org


Şeyh Ebu Basir at-Tartusi'den Muhanned'e: «Ya Tevbe edip K.E. Emir Abu Usman'a Biat Et ya da Evine Geri Dön!»

Şeyh Ebu Basir at-Tartusi Kafkasya Emirliği Emirine itaat (Biat) ve Onun etrafındaki uyuşmazlıklarla ilgili telefon ile yaptığı mülakatın kısa özetine göre şöyle seslendi...Haftasonu Dağıstan'da Gelişen Olaylar

İşgal kaynaklarının raporlarına göre geçtiğimiz haftasonu (2-3.Ekim.2010 Cumartesi ve Pazar) Dağıstan'da gelişen olaylarda yerel kukla güvenlik çeteleri ile sivil halktan 5 kişi öldü ve yaralandı. Ayrıca 1 Mücahid şehid (insh'Allah) oldu.

haberin devamı... www.shamilonline.org


K.B.K Nakçik'te Alkollü İçki Deposunda Yangın Çıktı

İşgal kaynaklarının bildirdiği habere göre, «dün (3.Ekim) sabah yerel saat ile 05.00 sıraları Kabardey-Balkar Nalchik'te 1000 metrekarelik alkollü içki deposunda yangın çıktı.»

haberin devamı... www.shamilonline.org


Dağıstan, Shamilkale'de 1 Mücahid Şehid (İnsh'Allah) Oldu.

İşgal kaynaklarının bildirdiğine göre; «Dağıstan Shamilkale (eski Mahachkale) de bu sabah (01.Ekim.Cuma) işgalci FSB çetesinin baskın yaptığı evde teslim olmayan bir Mücahidin Şehid (insh'Allah) olduğu» duyuruldu...

haberin devamı... www.shamilonline.org


K.B.K Tırnıauz da Tasarruf Bankası Başkanı Öldürüldü

K.E KBK sektörü(Kabardey-Balkar-Karaçay Birleşik Vilayeti) Tırnıauz da Tasarruf Bankası (Sberbank) şube Başkanı öldürüldü. Ayrıca Nalchik, Baksan bölgesinde 2 kukla polis çetesi üyesi saldırı sonucu yaralandı.

haberin devamı... www.shamilonline.org


K.E Nogay Stepleri (Stavropol bölgesi) sektöründe Bomba Paniği: "İntihar Bombacısı Kendini Patlatamadı, Ölü Bulundu"

İşgal kaynakları dün (30.Eylül.Perşembe) Kafkasya Emirliği Nogay Stepleri (Stavropol bölgesi) sektöründe «kimliği belirsiz Şehadet eylemcisinin VAZ-2107 Lada Kalina marka bir araç içinde bombayı patlatamadan ölü bulunduğunu» duyurdu.

haberin devamı... www.shamilonline.org


Emir Dokku Ebu Osman Mücahidler arasındaki fitnenin baş suçlusunun adını koydu

Kafkasya Emirliği Emir Dokku Ebu Osman Arap kardeşlere, özellikle şeyh ve İslam âlimlerine özel bir çağrıda bulundu. Çağrısında Kafkasya Emirliği Nohçiyçö Vilayeti'nde ki Mücahidler arasındaki fitnenin baş organizatörünün eski Askeri Emir Yardımcısı Emir Muhanned olduğunu belirtti...

haberin devamı... www.shamilonline.org


Dağıstan vilayeti sıkıyönetim ilanı arifesinde mi?

Dağıstan sakinleri vilayete neredeyse her gün askeri birlik konvoyları ve askeri ekipmanların geldiğini doğruluyor. Yerel halk işgalcilerin bölgede sıkıyönetim kanunu yürürlüğe koymaya hazırlandıklarına inanıyor.
haberin devamı... www.shamilonline.org
--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]