Son Dakika

[anadoluhaber] Re: Cocuklarimiza Din DERSİ ZULUMU ve Ahlaksizligini istemiyoruz.

Türk ve İslam tarhinde eski deyimle "ifrat ve tefrit" (yani ya yerde ya gökte olmak) hep yıkım getirmiştir. Ne size ne de sizi eleştirenlere %100 katılıyorum.

Daha önce de dediğim gibi müfredatta yapılacak bazı düzenlemeler ve de öğretmenlerin meslek içi eğitimi gibi koşullar sağlanırsa "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi" dersi faydalı hale gelecektir. Ayrıca ahlaki meseleyi sadece "örtü" ile sınırlandırmak ve örneğin ticaret ahlakını, "helal para" ile yaşama kültürünü es geçmek te hiç olmaz. Ben bu konuya değişik yazılarımda aşağıdaki adreste değinmiştim. Yazılarımı okuyanlar ne demek istediğimi açıkca ifade ettiğimi söylüyorlar.

Selamlar,

Görkem Ateş

2010/10/13 bilge taha devrim <bilgetahadevrim@gmail.com>

Sayın ATES

Ben bu din dersini istemiyorum. Sizin cocugunuzun  böyle tiplerden Ahlak dersi alabilir. Ama ben 10 yasindaki cocuga 8 yasindaki amca kizini  cinsel obje oldugunu ögreten beyinlerden ders istemiyorum.

Bu benim hakkim. Gelip burada defalarca din ve vicdan özgürlügü su bu dediniz. İstemiyoruz.

Bak nasil tehditler aliyorum. Din düsmani imisim. Kızını örtsene.

Ayisigi denilen sapik adamin yazdiklari.

BEN Cocuklarima din dersi istemiyorum. Ben veririm. İstemeyene bu zehirleri akitamazsiniz.  Kabul ediyor musunuz ?

Din dersi zorunlu olmasin diye dilecek yazsak imzanizi atar misiniz ?12 Ekim 2010 18:20 tarihinde Gorkem Ates <gorkemates@gmail.com> yazdı:

Benim demek istediğim şuydu: Bahsettiğiniz öğretmen size bunu İslam adına yaptığını söylemiş. Eğer dindar olmaksa amacı siz de ona "hani delilin?" diyebilirdiniz. O zaman o size ayet ya da hadis gösteremeseydi ya da söylediği hadis sahih çıkmasaydı o zaman o Allah'a ve Peygamber (SAV)'a iftira atmış olacaktı.

Elbette isteyen istediği gibi inanır, istemeyen hiç inanmaz. "Dinde zorlama yoktur" (Bakara 256).

Selamlarımla,

Görkem Ateş

2010/10/12 bilge taha devrim <bilgetahadevrim@gmail.com>
Gorkem ATES

Hem liberal takiliyorsunuz. Hemde sordugunuz soruya bakiniz.

Bana ne ayetinden hadisinden.  bana ne onun yorumlamasindan. Bana ne onun deger yargilarindan. Adama göre kadinlar ve erkekler bir arada toplu bulunmamalı imis.  DİN VE AHLAK egitim olabilir mi ?
Ahlakin egitimini veriyorum denilir mi ?

Karadeniz li ailelerde adamin kardesin karisinin hic yüzünü görmemeye dayali ahlaklari benim icin sapikliktir.

Mecbur muyum  bu kisiler ile ahlak - din tartismalarina girmeye. Geri zekali bir beyine laf anlatmaya. ?

 Onun dini ona benim ki bana demek bu kadar mi zor.

Herkes istedigi dini gereklerini cocuklarina ögretmeli. Yasamali. Bana hala sanki kötü bir din hocasinin sucuna cevirmeyin. Sistem yalnis.12 Ekim 2010 17:58 tarihinde Gorkem Ates <gorkemates@gmail.com> yazdı:

Ergenliğe ermemiş çocukların bu şekilde bir davranışa maruz kalmasını hangi ayet ya da sahih hadisle açıklıyorlar doğrusu merak ettim.

Selamlar,


Görkem Ateş
http://www.anladuy.net/duzyazi <-- Tüm yazılarım için
http://www.gorkemates.com <-- Kişisel sitemin ana sayfası

2010/10/12 bilge taha devrim <bilgetahadevrim@gmail.com>

Olay aynen söyle.

Bizim ailemizde gelenektir.  Yazlari , tatillerde, bayramlarda  bir araya geliriz. Sofralarımız kurulur.  Ailemizin kusaklar boyunca evi. Kardesler toplanir. Cocuklar yazin bir araya gelir. Hep beraber yer iceriz. Cocuklarimizda tabiki oynar.

Oglum da okul ödevi olarak bunlari hazirlamis. 10 yasinda cocuk. yegenlerimide  8 ve 7. Digerleri 12.  resimlerini yapmis. Konu anlatımlı tatil ödevi. Din hocasi bunlara gunah diyor. kosuyorlar. Denize giriyor. Oynuyorlar. Tipik Akdeniz ailesi.

Geri zekali herif nikah düser diyor. günah. Yüz yillardir böyle yasadik. bir aile ici evliligi bilgisi yok. Hepimiz tüm kardesler , hic bir akrabamiz ile evlilik yapmadik.   Niye öyle giydiriyorsun ?
Daha ergenlige girmemis  10 yasindaki erkek cocuga amcasinin 8 yasindaki kizinin cinsel nesne oldugunu söyleyen sapikligi nasil ögretiliyor ? 
Adama baktim Fettullahci bir manyak. Ben islami bilgiler veriyorum.  İstemiyorum dedim senin lanet olasi din bilgilerini.
Okul da kavga cikti.  Mecburmuyum bunlari yasamayi.  Ne imis aile toplantilarin da dahi KADIN ve ERKEK ayri olmali imis.

Göndermeyelim cocuklarimizi din derslerine.  Bu catlaklarda bana cikiyor.


2002/1/1 Erdal <skymen@gmx.net>
 

Sayın Görkem bey,
Siz, kimler ile cinsel ilişkiyi "ensest" olarak nitelersiniz bilemem? Ben bu nitelemeyi, yaşadığım toplumun kurallarına göre yapmaya çalışırım.
Büyüdüğüm çevrede 'kardeş' olarak kabul edilen kişiler ile cinsel ilişki, 'aile içi cinsel ilişki' kavramı içinde değerlendirilir. Kan bağı da önemli değil aslında bir ilişkinin aile içi olması için. Evlatlık ile cinsel ilişki, üvey evlat ile cinsel ilişki ensest ilişki çerçevesi içine alınabilir.
 
Hatta amca kızı, teyze kızı da bu kavramda değerlendirilir.
İki kardeş aynı evde oturup çocuklarını yetiştiriyorsa, kardeş çocukları aynı evde kardeş gibi büyürler. Bu kardeşlerin birbirleri ile yaptıkları cinsel ilişki de ensesttir.
Kimse bana aşktan söz etmesin. "İki kuzen birbirlerini sevmişler de evlenmek istemişlerde" cümleleri boş laflardır. Kız çocukları da babalarına aşk ve hayranlık duyarlar. Hatta sırf bu nedenle evlendikleri insanda babalarının özelliğini bulamadıkları için boşanan çiftler vardır. Peki niçin baba ile kız cinsel ilişki yaşamazlar? Çünkü babalar, çocuklarının böylesine bir tavır içinde bulunmalarını dominant etki ile absorbe ederler.
Sözün kısası şudur. Bir evlilikte doğan çocuklar kan bağı nedeni ile sakat doğuyorsa, bu ilişki ensesttir.
Bizim meşrebimizde bu böyledir.
Selamlar
Erdal
Subject: [Siyaset ve Gundem] Re: {liberal-izm.76086} Re: Cocuklarimiza Din DERSİ ZULUMU istemiyoruz.

 

Neyi sorguluyorsunuz ?

Bizim bu din dersini istememe hakkimiz yok mu ?  İsteyen gitsin alsin.

Bizler istemiyoruz. Her cemaat kendine göre ögretiyor.  Ben Alevi de degilim. Sunni Hanefi mezhebindeyim. Fakat bu din derslerinin inancimiz ile ilgisi olduguna inanmiyorum.
Din derslerini ve ahlaklarini istemiyorum.

Liberallik ve demokratlik hangi ögesine sıgdırabilirsiniz bu zulmu ?


11 Ekim 2010 15:47 tarihinde Gorkem Ates <gorkemates@gmail.com> yazdı:
Kanıt olarak verdiğiniz linkte akraba evliliğinden bahsediliyor ancak sayfada "ensest" kelimesi dahi geçmiyor. Bunlar farklı şeylerdir. Ayrıca hadislerde uzaktan evliliklerin tercih edilmesi gerektiği de belirtilir.

Belki de sizin oğlunuzun Din Dersi öğretmeninin -ve başkalarının- aşırı tutucu tavrı sizi dinden soğutuyor? Ama ne olursa olsun din herkesten ve herşeyden önce sizinle yaratıcınız arasındadır. Eğer birileri böyle diyor diye,

"Eger dinleri bu ise lanetler olsun bu dine. "

diyebiliyorsanız bence size dinin tek asıl kaynağının Kur'an-ı Kerim ve sahih hadis olduğunu hatırlatmak gerekir.

Görkem Ateş
http://www.anladuy.net/duzyazi <-- Tüm yazılarım için
http://www.gorkemates.com <-- Kişisel sitemin ana sayfası

2010/10/11 bilge taha devrim <bilgetahadevrim@gmail.com>
Ben Din dersini cocuklarima istemiyorum.  Demokratik ülke de bu hakkim olmali. Neden sorgulaniyor ?
 
 Ayrıca ben bu din anlayisinin cocuguma ögretmenize karsiyim.  Senin dinin sana benim ki bana.
 
Oglumun din hocasinin söylediklerine bakin. Yazın ne yaptigini söylüyor.  Cocuk on yasinda Kuzenlerim ile gezdik yüzdük, eglendik demis. Yegenim. Kendi kizim gibi. Kardesime birsey olsa benim sorumlulugum.
 
Adamin dedigine bak.  Eger dinleri bu ise lanetler olsun bu dine. İstemiyorum. Ebu Suud u istemiyor. Din hocalarinin AHLAK bilgisini istemiyoruz. Ahlaksizlik ögretiliyor.
 
Cocuklarimizi din derslerine göndermeyecegiz.
 
 
EVET bu ülke ensest iliski evlilik olarak sayiliyor. Akraba evlilikleri. Kız cocuklarina abi tecavuzleri en cok İc anadolu da oluyor. Güneydogu da oluyor. Karadeniz de oluyor.
 
Günümüzde fenilketonüri denilen ensest iliski sonucu bebek sakatlıgı bizde.  Bundan dolayi yapilan kurtajlar vakasında birinciyiz. Fenilketonüri sakat cocuklar bizim ülkemizde doguyor. İslam ülkeleri bu konuda Dünya da birinci. 

http://www.hekimonline.com/yenisite/moduller/ansiklopedi/index.php?tid=1493

Eskiden köydeki delikanlilar 16 yasinda evlenir. kızlar 14.  Bir düsünsene internet üzerinde dev asa porno yayinlar. Diziler de kızlar. Yoksul tutucu ailelerde cocuklar bir göz odada.  Aileler de tutucu. Artık 30 yasinda evleniyorlar.  Malesef ilk cinsel deneyimler aile icinde olmaya basladi.
 
Karadeniz deki oran dogum 1/2500. Bu bir rekor. Ultarason ile bakildigi icin aliniyorlar. Onlari eklerseniz % 5 lere geliyor.  Buna ragmen rekor bizde Türkiye de.  
 
 
 

11 Ekim 2010 14:37 tarihinde Gorkem Ates <gorkemates@gmail.com> yazdı:

Ben de ortaokul öğretmenlerimden en yararlı olarak -matematik hocalarımın yanısıra- "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi" öğretmenim Mehmet Hoca'yı hatırlıyorum. Yanlış anlaşılmasın hiçbir cemaate üye değilim ama aşağıdaki gibi genellemelerin bilimsel ve mantıklı olduğunu hiç sanmıyorum.

Demişsiniz ki:

"Dünya ensest iliskilerin en cok oldugu  ülkeler de İSLAM ülkeleridir. "

Bunun kanıtı nedir? Örneğin BM'nin Dünya Sağlık Örgütü'nün bir raporu var mıdır? En azından "Vatikan'ın şu sayfasında öyle diyor" deseydiniz bile hiç kaynak belirtmemekten daha iyi olurdu.

Kısmet olursa ben de bu Din Dersi konusuna bir değinmek isterim yakın gelecekte (bir yazımda).

İyi günler,

Görkem Ateş
http://www.anladuy.net/duzyazi <-- Tüm yazılarım için
http://www.gorkemates.com <-- Kişisel sitemin ana sayfası


2010/10/11 bilge taha devrim <bilgetahadevrim@gmail.com>

 
Adi Din ve Ahlak Dersi.
 
Oglum DİN hocasina soruyor ? Amcamin kızı ile el ele tutustum oyun oynadim.  Herifin cevabi günah.  Bu mu AHLAK ? Hay böyle ahlaki savunanın her seyine.
Ulan serefsiz beraber büyümüs kardes. Benim yedi seceremde akraba evliligi olmamis.  Kardesime bir sey olsa o cocuklar benim. Benim cocuklari.
Benim yedi ceddim sunni hanefi aileyiz. Amcam cocuklari, dayim- halam -teyze cocuklari ile kardes gibi büyüdük. Sadece ben degil, anne baba da öyle. Yedi ceddim aile büyüklerim böyle.
Herifin getirdigi din bilgisine göre. GÜNAH imis. Ben böyle sapıklıga mecbur muyum ?  Bugün kardes bildigi kardesminin  cinsel mal olarak göstermek mi AHLAK ?  Amca kizi- teyze cocugunu cinsel partner olarak göstermek mi ?   Bugün Türkiye de cinsel iliskinin en cok oldugu sehirlerimiz YOBAZ kentlerimizdir. Dünya ensest iliskilerin en cok oldugu  ülkeler de İSLAM ülkeleridir. Amca kizini cinsel partner olarak gösterirsen. Bu internet caginda gec evlenmenin yayginlastigi toplumda KIZ kardesi hedef kılarsın.
 
 
COCUKLARIMIZIN SAPIK ve AHLAKSIZ olmaması icin DİN DERSİNE Cocuklarimizi göndermiyoruz.
 
NASIL Emanet edeceksiniz ?
 
Programın danismani Ali Yüksel cemaatci. 3 kadinla evli. Avrupa da yüz yılın en büyük din soygunu olarak anılan Deniz Feneri Sorusturmasi yüzünden Almanya dan kacti.
 
Kitaplarda övülen katiller. Ebu SUUD.  Osmanliyi yikmis. Osmanli yi 500 yil süren catisma ortamina sürmüs. Anadoluyu Sunnilestirmek en acimasiz fetvayi vermistir. 
"Bir Aleviyi öldürmek 40 kere Hacca gitmekten daha sevaptir."
 Bunun üzerinden günümüzde bile en büyük katliamlar yasaniyor.  Alevi insanimiza esitlik diyen yobaz cemaatci sapiklar. ABD - Hitler Almanyasinda görülmeyen fasistlik, ABD nin IRKCILARINDA görülmeyen sekilde insanlara saldirabiliyorlar.   ABD klu klu klan in MARAS katliami gibi bir eylemi yok. 
 
 Bunu yazan adama bir övgüler bir övgüler. Cocuguma ne ögretecekler. Ogluma - kızıma Alevileri katledilmesi gerektigini söyleyen bir sapik adami anlatiyorlar.
 
Ne ahlaki ögretiyor Din ve Ahlak Derslerinde. 
3 karili bir - din ile insanlari soymayan erdemini, basi kapali kici acik olmanın erdemini mi ?
Milleti soymanin - Calmaninin , Kadinlari MAL gibi satmanin en erdemli yollarini mi ?
 
Gitsinler kendi cocuklarina Amca cocuklarinin kardesleri degil , aciklarini görülürse tecavüze hakkı oldugu cinsel mal ögretmeleri icin DİN DERSİNE sokunuz.
 --

--

--
Bu mesajı "liberal-izmirliler" Google grubuna üye olduğunuz için aldınız.
Grubumuza posta göndermek için: liberal-izmirliler@googlegroups.com
adresini kullanabilirsiniz.
Ücretsiz gmail davetiyesi istemek,üyelik ayarlarınızı değiştirmek,ayrılmak veya diğer istekleriniz için; Moderatörün : mturkeli@gmail.com adresine yazınız.
Daha fazla seçenek ve/veya grupta yayınlanmış tüm iletilere
ulaşabilmek için; http://groups.google.com.tr/group/liberal-izmirliler
adresini kullanabilirsiniz. Grubumuzu bu adresle ziyaret edebilir,
dostlarınıza önerebilir, üyeliğe davet edebilirsiniz.
YASAL UYARI: Grubumuzda yayınlanmış olan iletileri forward ederken ve/veya başka sitelerde yayınlarken içeriğini değiştirmeden,tahrif etmeden, yazarın adına, imzasına ve browserde görünen Liberal-İzmirliler linkine yer vermek,etik ve yasal olarak zorunludur.Metin Türkeli Liberal-İzmirliler grup yöneticisi 01.07.2006

Recent Activity:
.


Bu grupta çıkan yazılardan sadece yazıyı yazanlar sorumludurlar. Grup owner ve moderatorleri sorumlu tutulamaz...


Gruba Mesaj Gönderme      :  siyaset-gundem@yahoogroups.com
Gruba Üye Olmak İçin      :  siyaset-gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan Ayrılmak İçin     :  siyaset-gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Owner'a Soru Sormak İçin  :  siyaset-gundem-owner@yahoogroups.com
Nomail Olmak İçin         :  siyaset-gundem-nomail@yahoogroups.com
Normale Dönmek İçin       :  siyaset-gundem-normal@yahoogroups.com
Grup Arşivine Bakmak İçin :                   http://groups.yahoo.com/group/siyaset-gundem/messages
.

__,_._,___
--
http://www.anladuy.net/duzyazi <-- Tüm yazılarım için
http://www.gorkemates.com <-- Kişisel sitemin ana sayfası

--
http://www.anladuy.net/duzyazi <-- Tüm yazılarım için
http://www.gorkemates.com <-- Kişisel sitemin ana sayfası

--
http://www.anladuy.net/duzyazi <-- Tüm yazılarım için
http://www.gorkemates.com <-- Kişisel sitemin ana sayfası
--
http://www.anladuy.net/duzyazi <-- Tüm yazılarım için
http://www.gorkemates.com <-- Kişisel sitemin ana sayfası

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]