Son Dakika

Akif Beki: Süper Kafir Bir Gazete!

"Cemaat cephesinde değişen bir şey yok" başlığı attığı bugünkü yazısında Akif Beki, sürekli gittiği bir restoranda çok sayıda Zaman gazetesiyle karşılaşması üzerine geçmişe gitti ve Gülen'in bedava dağıtılan gazeteler için yaptığı o açıklamayı köşesine taşıdı.

Yazısının ilgili bölümünde de Zaman'a gönderme yaparak, "Kapılara atılan gazete' için bu söylediklerini şimdi nereye koyacağız? Çıkın bakalım içinden" yorumunda bulundu.

İşte Beki'nin bugünkü yazısından öne çıkan o bölüm:

"...

Sık gittiğim bir restoranda, gazete takımına uzandım geçen gün; içinden bir değil, üç tane Zaman çıkmasın mı!

Alın size bela bir güçlük...

"Hayırdır, dayanışma filan mı?" diye takıldım şefe. Cevabı, "Yok vallaha, kapıya bedava bırakıyorlar, sayı birken ikiye, üçe çıktı, sormayın" oldu.

Fethullah Gülen'in Necip Fazıl'dan aktardığı 'Süper kâfir bir gazete' anekdotu gelmez mi sizin de aklınıza?

Hani şöyle diyordu Gülen:

"Yalan bir kâfir sözüdür...
Necip Fazıl, bir gazete için 'Süper Kâfir' derdi. Süper kâfir bir yalan, bir lafz-ı kâfir ortaya atınca, diğerleri hemen onu paylaşırlar.

... O jurnal (gazete), o günkü tirajıyla 70-80 bin, belki de bazıları günümüzde bir kısım jurnaller için yapıldığı gibi, bedava kapı altlarından içerilere atılıyordu, böylece sun'i bir tiraj yüksekliği sağlanıyordu... Bir lafz-ı kâfir milyonlara ulaşıyordu..."

'Kapılara atılan gazete' için bu söylediklerini şimdi nereye koyacağız? Çıkın bakalım içinden.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]