Son Dakika

Balkanlar soğuk ve kara teslim

Bosna Hersek'te hafta sonu başlayan kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bıraktı. Hava sıcaklığı ülkenin bazı bölgelerinde sıfırın altında 23 dereceye kadar düşerken, buzlanan yollar ise trafikte sıkıntılara yol açıyor. Uluslararası Saraybosna Havalimanı'nda ise bugün sis nedeniyle Münih, Lyublyana ve Viyana uçuşları iptal edildi. Bosna Hersek'in batı ve güneybatı kısımlarında ise şiddetli rüzgar etkili oluyor. Bosna Hersek Acil Yol Yardımı ekipleri, tipi nedeniyle yollarda kalan sürücülere yardım ederken, şoförlere araçları dikkatli kullanmaları, kış lastiği ve zincileri olmayanların ise yola çıkmamaları tavsiyesinde bulundu.

Sırbistan'da ise gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 19 olarak ölçüldü. Kar yağışının aralıklarla sürdüğü ülkede, buzlanma nedeniyle araç trafiği olumsuz etkilendi. Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da hava sıcaklığı sıfırın altında 11 olarak ölçüldü. Belgrad'daki Uluslararası Nikola Tesla Havalimanı'nda ise bazı ertelemeler dışında, hava trafiğinde sorun yaşanmıyor.

Kosova'nın başkenti Priştine'de ise bu sabah yapılan ölçümler, hava sıcaklığının sıfırın altında 12 olduğunu gösterdi.

Hırvatistan'da ise geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı yerini rüzgarlı ve yağmurlu havaya bıraktı. Özellikle Adriyatik kıyılarında fırtına görülürken, en düşük sıcaklık sıfırın altında 10 olarak ölçüldü. Uluslararası Zagreb Havalimanı'nda da İstanbul, Rabat ve Varşova uçuşları iptal edildi.

Karadağ'ın da kuzey kesimlerinde kar yağışı sürerken, hava sıcaklığı sıfırın altında 16 dereceye kadar düştü.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]