Son Dakika

IMF görüşmesinin altında ne yatıyor? Faik Öztrak ve IMF...

Geçtiğimiz günlerde CHP'li Faik Öztrak ve İYİ Partili birkaç yetkili Ankara'da dayanağı ve geçerli bir sebebi olmadan ve ilgili makamlardan hiçbirinin görüşü alınmadan IMF (Uluslararası Para Fonu) temsilcileri ile bir otelde gizli bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin amacı hakkında çeşitli yorumlar medyada bulunmakta. Fakat Türkiye'nin yıllar önce gönderdiği IMF'nin bir anda CHP'li yetkililerin aracılığıyla tekrardan ağarlanması akıllarda soru işareti doğurdu. CHP Genel Başkanı Kılıödaroğlu'nun da birkaç gün önce yapmış olduğu 'Yönetemiyorsunuz' çıkışı sonrasında yine CHP'li bir ismin böyle bir 'beklenmedik misafir ağırlaması halkta normal karşılanmadı. Peki IMF'nin yetkilileriyle toplantı yapan bu isim aslında kimdir?


Görüşmenin amacı hakkında çeşitli yorumlar medyada bulunmakta. Fakat Türkiye'nin yıllar önce gönderdiği IMF'nin bir anda CHP'li yetkililerin aracılığıyla tekrardan ağarlanması akıllarda soru işareti doğurdu. CHP Genel Başkanı Kılıödaroğlu'nun da birkaç gün önce yapmış olduğu 'Yönetemiyorsunuz' çıkışı sonrasında yine CHP'li bir ismin böyle bir 'beklenmedik misafir ağırlaması halkta normal karşılanmadı. Peki IMF'nin yetkilileriyle toplantı yapan bu isim aslında kimdir? Ekonomik buhran denince akla ilk gelen 2001 krizinde payı var mı? Kemal Derviş ile samimiyeti ne düzeyde ki, Derviş ABD'ye giderken "Görevden ayrılıyorum, fakat yerime Faik'i getirin" diyebildi?  
KAYNAK: Haber Vakti
Google Plus'da Paylaş

Yazar DAVA

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR