Son Dakika

Dahlan: Türkiye Osmanlı İmparatorluğu'nu canlandırma peşinde

Ortadoğu'da Türkiye'yi hedef alan eylemlerin ardındaki tetikçi Muhammed Dahlan Dubai merkezli Suudi Arabistan sermayeli MBC kanalına geniş bir röportaj verdi.Filistin asıllı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tetikçisi Muhammed Dahlan, Türkiye'yi hedef aldı.

Türkiye, Fırat'ın doğusundaki terör koridorunu parçalayınca 'Ortadoğu'nun kiralık katili' Muhammed Dahlan tekrar sahneye çıktı. Türkiye'nin amacının bölgede Osmanlı'yı canlandırmak olduğu iddiasında bulunan Dahlan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümeti için de 'düşmanlarım' ifadesini kullandı.

İşgalci İsrail merkezli Jerusalem Post gazetesinin aktardığı röportajda, Türkiye'ye içeriden ve dışarıdan düzenlenen başta FETÖ darbe girişimi gibi birçok karanlık operasyonun arkasındaki isim olan Dahlan, röportajda Katar ve Filistin'i Türkiye'den koparma planı yürüttüğünü de ortaya koydu. Dubai merkezli MBC kanalının kontrolünün perde arkasında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman olduğu biliniyor.

MBC'de İsrail ağzıyla konuşan Dahlan, Türkiye ile ilgili, “Ortadoğu'da Osmanlı İmparatorluğu'nu canlandırma peşinde koştuğu” iddiasında bulundu. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimindeki rolünü Dahlan aynı röportajda reddetti. Dahlan'ın FETÖ'nün darbe girişimindeki rolü de dahil Türkiye'yi hedef alan operasyonları daha önce ortaya çıkmıştı.

Dahlan, Türkiye ile birlikte önemli işbirliklerine imza atan Katar'ı da tehdit etti. Dahlan, “Katar, Türkiye ve İran ile birlikte hareket etmek yerine Arap ülkeleriyle birlikte çalışmalı” sözleri ile Abu Dabi ve Riyad'ın bölgesel politikasının da sözcülüğüne soyundu.

Dahlan, 2011'de kovulduğu Filistin'in, Mahmud Abbas yerine başkanlık görevine talip olduğunu da söyledi. Dahlan'ın daha önce Filistin'de Hamas ve Mahmud Abbas'a karşı darbe planladığı ortaya çıkmıştı. Dahlan'ın amacının Filistin'i Türkiye ve Katar'dan kopartarak BAE uydusu haline getirmek olduğu biliniyor.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR