Son Dakika

[anadoluhaber] Şantaj Yolu İle Liyakat Testi // Bülent ESİNOĞLU
 Bülent Esinoğlu <bulentesinoglu@gmail.com>
30 Kasım 2010 20:33

 

Şantaj Yoluyla Liyakat Testi

Bülent ESİNOĞLU

 

Amerikan derin devleti, kendine itaatte kusur etmeyen devlet ve hükümet başkanlarına yeni bir liyakat testi yapıyor.

 

Milyonlarca evrak sızdırılıyor, sözde her şeye kadir Amerikan devleti bu sızdırmayı durduramıyor.

 

Bu şantaj yolu ile liyakat testine birkaç örnek ile açıklık getirelim.

 

Azerbaycan Devlet başkanına deniyor ki, o hani yeni buldum dediğin 200 milyar metre küp doğal gaz kaynağı var ya, eğer o gazı NABUCCO’nun içine koymazsan, daha önce sana verdiğim rüşvetleri açıklarım.

 

Gazı vermezse, vay Aliyev’in haline…

 

Arap ülkelerinin devlet ve hükümet başkalarına, eğer benim talimatlarım yolunda ilerlemezseniz, rüşvetlerinizi ve bana daha önce kendi halkınız hakkında yaptığınız şikâyetleri açıklarım.

 

Ey İngilizler, muhtemel İran savaşında benim yanımda yer almazsanız, o yurdunu savunduğunu sandığınız bürokratlarınızı dünya kamu oyu önünde rezil ederim.

 

Bu gri propagandanın, bu siber atağın asıl sebebi; Amerika’nın İran savaşı hazırlığıdır.

Bildiğiniz gibi; gri propaganda, bir iki doğru olgunun yanında, bir sürü saldırı malzemesini kamuoyuna yüklemek ve doğruların yardımı ile kendi istediklerinin doğruymuş gibi algılanmasını sağlamak için yapılır.

 

Amerikan derin devleti, bu propaganda saldırısında İran’a şantaj yapamadığından, İran’a karşı başka bir yol seçiyor.

 

“Ahmedinecat’ı,” Muhafız Ordusu Komutanı tokatlamış” yalanı ile Ahmedinecat’ı  İran halkı nezdinde aşağılayarak, halkı ile arasını soğutmaya çalışıyor.

 

Amerika’nın siciline bakarak, ben öyle inanıyorum ki, belgelerin bu şekilde medya kampanyaları ile açıklanıyor olması, tamamen ABD’nin muhtemel İran savaşı hazırlıklarıdır.

 

Bu o kadar öyledir ki, sızdırılan evrakların içinde Türkiye’nin İran’a silah sattığı yalanı da vardır. Aslında Amerika bu şantaj ile demek istiyor ki, eğer İran’a silah satarsan, İsviçre bankalarındaki hesaplarını açıklarım. Bunu şöyle tercüme etmek mümkün. Ey Türkiye’deki çıkar sahipleri İran’a silah satarsanız, başbakanınız dahil, tüm rüşvetçilerinizi açıklarım.(Keşke Türkiye İran’a silah satabilse, daha satmadan Türkiye’nin önünü almak istiyorlar.)

 

Aslında daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi; Amerika’nın İran’a açacağı savaş, İran/ABD savaşı olmayacaktır. ABD/ÇİN savaşı olacaktır.

 

Asıl hedef; İran vasıtası ile Çin’dir.

 

Dedim ya, gri propagandanın içinde bir iki doğru olgu da olur diye…

 

 

Recep Tayyip Erdoğan’ın sekiz İsviçre bankasında hesabı olduğu gerçeğini Aydınlık Dergisi Wikileaks’ten çok önce, kapaktan vermişti. Bilinen bazı gerçeklerin Amerikan şantajları arasında olması, tamamen inanırlık elde etmek içindir.

30.11.2010, bulentesinoglu@gmail.com

 

 

 

 


--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]