Son Dakika

Yahudiler Filistinlilerin zeytin ağaçlarını ateşe verdi

Yahudi yerleşimciler Nablus’un kuzeybatısındaki Sebastiya beldesinin tarihi bölgesinde zeytin ağaçlarını ateşe verdi.

Yahudi yerleşimciler dün gece yarısından sonra Nablus’un kuzeybatısındaki Sebastiya beldesinin tarihi bölgesinde zeytin ağaçlarını ateşe verdi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, Sebastiya Belediye Başkanı Muhammed Azzam, Filistin resmi haber ajansı Wafa’ya yaptığı açıklamada, belde sakinlerinin ve koruma komitelerinin tetikte olmaları sayesinde yüzlerce zeytin ağacının yanmaktan kurtulduğunu söyledi. Yahudi yerleşimcilerin 25 dönüm genişliğindeki arazide ekili zeytin ağaçlarını yakmak istediklerini bildiren Azzam, süratle müdahale edilen yangının kısa sürede söndürüldüğünü açıkladı.

Azzam, belde sakinlerinin İsrail yönetimi tarafından boşaltılan Homeş Yahudi Yerleşkesi’ne doğru kaçan Yahudi yerleşimcileri kovaladığını ve İsrail güçlerinin yerleşimcileri korumak için duruma müdahale ettiğini belirtti.

İsrail güçleri himayesindeki Yahudi yerleşimcilerin, Filistinlilerin evlerine ve iş yerlerine saldırdığı, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ettiği biliniyor. Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman İsrail güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR