Son Dakika

İngiltere’yi, ‘korku’ sardı: ABD Liderlik rolünü kaybedecek !

ABD’nin, dünyaya liderlik etme rolünü kaybedeceğinden edişe eden İngiltere Savunma Bakanı Wallace; ülkesinin, ABD yardımına dayanmadan savaşlara hazır olması gerektiğini söyledi.

Brexit krizi ile zor günler geçiren İngiltere'nin şimdi de en büyük korkusu; ABD'nin dünyaya liderlik etme rolünü kaybedecek olması…

ABD'nin, dünyaya liderlik etme rolünü kaybedeceğinden edişe eden İngiltere Savunma Bakanı Wallace; ülkesinin, ABD yardımına dayanmadan savaşlara hazır olması gerektiğini söyledi.

Wallace, "Sunday Times" ile yaptığı röportajda, "ABD'nin dünya liderliğinden çekilmesi olasılığı hakkında endişe duyduğunu" ve böyle bir olasılığın onu "gece uyanık" tutmasını ekledi.

İngiliz hükümetinin savunma incelemesinde, "İngiltere'nin gelecekteki çatışmalarda casusluk yapmak için ABD Hava Kuvvetleri ve uçaklarına güvenmemesi gerektiği belirtilerek, yeni ekipmanlar satın alınması önerildi.

Wallace'ın yorumları, geçen hafta ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile İngiliz mevkidaşı Dominic Rap arasındaki iki ülkenin İran'ın füze programı hakkındaki endişeleri hakkındaki tartışmalarının ardından geldi.
Google Plus'da Paylaş

Yazar DAVA

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR