Son Dakika

Koronavirüsü kabus gibi yayılıyor- Hindistan'a oradan da Filipinler'e sıçradı

Hindistan'ın Kerala eyaletinde bir öğrencide koronavirüs görüldüğü açıklandı. Öğrencinin Çin'deki Wuhan Üniversitesi'nde okuduğu, durumunun şu an stabil olduğu ve yakından takip edildiği duyuruldu. Filipinler Sağlık Bakanı da, ülkede ilk koronavirüs vakasına rastladıklarını belirtti.

Çin'in Wuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan ve başlarda kaynağı bilinmediğinden "gizemli hastalık" olarak anılan yeni tip koronavirüs, dünyaya yayılmaya devam ediyor. Koronavirüs (2019-nCoV) salgını nedeniyle şu ana kadar 170 kişi hayatını kaybederken, 7 bin 711 kişide virüs tespit edildi.

KORONAVİRÜSÜN DÜNYADA YAYILDIĞI ÜLKELER

Dünya genelinde ise koronavirüs Tayland'da 14, Japonya'da 11, Singapur'da 10, Malezya ve Avustralya'da 7'şer, Fransa ve ABD'de 5'er, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Güney Kore ve Almanya'da 4'er, Kanada'da 3, Vietnam'da 2, Nepal, Kamboçya, Sri Lanka ve Finlandiya'da 1'er kişide tespit edildi.

YENİ GELİŞME... İKİ ÜLKEYE DAHA SIÇRADI

 Hindistan'ın Kerala eyaletinde bir öğrencide koronavirüs görüldüğü açıklandı. Öğrencinin Çin'deki Wuhan Üniversitesi'nde okuduğu, durumunun şu an stabil olduğu ve yakından takip edildiği duyuruldu. Filipinler Sağlık Bakanı Francisco Duque, 21 Ocak'ta Wuhan'dan ülkeye gelen 38 yaşındaki Çinli bir kadın üzerinde yapılan koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını açıkladı.

 KAYNAK: HABER7
Google Plus'da Paylaş

Yazar DAVA

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR