Son Dakika

Çin heyet göndermek istedi bakan reddetti

Çin'den yayılan koronavirüs salgını durdurulamıyor. Avrupa ve Orta Doğu'yu esir alan virüs Afrika'da da yayılmaya başladı. Bazı ülkelerde ilk kez virüs vakaları görülürken, bazı ülkelerde ise ilk ölümler gerçekleşti. Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İran'dan gelmek isteyen heyete "Gelmeyin, Skype üzerinden görüşelim" dediğini açıkladı. İşte koronavirüste son durum.

Çin'in Wuhan kentinde çıkan koronavirüs, dünyaya yayılmaya devam ediyor. Resmi açıklamalara göre dünya çapında virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 117'ye yükselirken vaka sayısı da 90 bini aştı.

Avrupa'da İtalya, Orta Doğu'da ise İran virüsün merkezi olmuş durumda. İki ülkede de vaka sayısı 2000'i geçerken, İtalya'da ölü sayısı 79'a İran'da ise 77'ye çıktı.

 Polonya Sağlık Bakanlığı, ülke sınırları içerisinde ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini açıkladı.

"GELMEYİN, SKYPE ÜZERİNDEN GÖRÜŞELİM"

 Hürriyet gazetesinden Erdinç Çelikkan'ın haberine göre; İran'ın koronavirüs nedeniyle Türkiye'ye heyet göndermek istediğini açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şunları söyledi: "İran'daki salgın çok hızlı ilerledi. Kum kentini kapatmalarını tavsiye ettik ancak 'Gerek yok' denildi. Şimdi ise durum ciddileşince 'Nasıl adım atacağız' diye yardım istiyorlar. Bizim Bilim Kurulu'na bir heyet gönderip bilgi almak istediler. Biz de 'Gelmeyin, Skype üzerinden bağlanalım' dedik. Çin ve diğer bazı ülkelerde yayılma hızı düşerken şu anda en fazla İran’da yayılma var."
Google Plus'da Paylaş

Yazar DAVA

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR