Son Dakika

İran destekli Hizbullah, Türkiye'nin İdlib harekatında ağır darbe aldı

Lübnan Hizbullahı'nın İdlib'de Türkiye'nin düzenlediği operasyonlarda büyük kayıplar verdiği bildirildi.
İran destekli Şii milis gruplar İdlib'de Türkiye'nin saldırılarında ağır kayıplar verdi.
Türkiye tarafından İdlib'de Esed rejimi ve müttefiklerine yönelik başlatılan "Bahar Kalkanı Harekatı"nda oldukça etkili saldırılar düzenlendi.
Özellikle insansız hava araçları (İHA) tarafından düzenlenen nokta saldırılarda rejim güçleri ciddi kayıplar yaşadı.Hizbullah ve Şii milisler de hedefteydi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından İdlib'de düzenlenen saldırılarda hedeflerden biri de rejimin ilerleyişinde önemli rol oynayan İran destekli Hizbullah ve Şii milislerdi.
Long War Journal'in aktardığı habere göre, İHA saldırılarında aralarında üst düzey isimlerin de olduğu çok sayıda milis öldürüldü.
Saldırılarda en büyük kaybı Lübnan Hizbullahı, Suriyeli yerel Şii milis gruplar ve Pakistanlı Şiilerden oluşan Zeynebiyyun Tugayı yaşadı.
Hizbullah üyelerinin 1 Mart tarihinde Lübnan'da düzenlenen cenaze töreni
Saldırılarda onlarca Şii milis öldürülürken, son dönemde muhaliflerin saldırılarında öldürülen Şii milis grup üyelerinin sayısı ise yüzlerle ifade ediliyor.
Kaynak: Mepa News
Google Plus'da Paylaş

Yazar DAVA

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR