Son Dakika

İtalya ile Fransa birbirine girdi- Zehir zemberek sözler!

İtalya Başbakan Yardımcısı Luigi Di Maio, Fransa'nın Afrika'yı sömürerek zengin ülkeler arasına girdiğini söyledi.

Komşu ülkeler İtalya ile Fransa arasında bir süredir devam eden diplomatik kriz Başbakan Yardımcısı Luigi Di Maio'nun açıklamalarıyla yeni bir boyut kazandı. İtalya'da hükümet ortaklarından sistem karşıtı 5 Yıldız Hareketinin (M5S) lideri ve Başbakan Yardımcısı Luigi Di Maio, "Afrika'yı sömürmekle" suçladığı Fransa'nın Avrupa Birliği tarafından cezalandırılmasını istedi.

Fransız hükümetini sert sözlerle hedef alan Di Maio, "Eğer bugün Avrupa'ya gelmek için ülkelerini terk eden insanlar varsa bunun sorumlusu başta Fransa olmak üzere halen Afrika kıtasını sömürmeye devam eden Avrupa ülkeleridir" ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliği'nin, Afrika'yı fakirleştiren Fransa gibi devletleri cezalandırması gerektiğini belirten Di Maio, "Bu insanların kendi ülkelerinde yaşamlarını sürdürmesi gerekirken, Akdeniz sularında hayatlarını kaybediyorlar" dedi.

Afrika'da eski Fransız sömürgelerinde kullanılan ortak para birimi CFA Frangı'nın Fransa tarafından basıldığını hatırlatan Di Maio, "Fransız hazinesi tarafından garanti edilen bu para, Fransa'nın kamu borcunun ödenmesine katkı sağlıyor" iddiasında bulundu.

"AFRİKA'YI SÖMÜRMESEYDİ..."
İtalyan bakan, "Eğer Fransa Afrika ülkelerini sömürmeseydi, dünyanın en güçlü ekonomileri arasında yer alamazdı. Bugün en fazla 15'nci ekonomi olurdu" diye konuştu.

Di Maio İtalyan hükümetinin gelecek haftalarda, Afrika'yı sömürmekle suçladığı ülkelerin cezalandırılması için AB'de girişmde bulunacağını açıkladı.
Google Plus'da Paylaş

Yazar DAVA

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR