Son Dakika

Venezuela'da darbe yanlıları ABD bayrakları asıyor

Darbe girişimleriyle sarsılan ve hükümet krizinin yaşandığı Venezuela'da, başkent Caracas'ta hükümet karşıtları ABD bayrakları asıyor. Hem de ülkeleri Venezuela bayraklarının yerine.

ABD'nin açık açık destek verdiği Venezuela'daki darbe, Washington'un bir işgal planına dönüşüyor. Özellikle Maduro hükümetine karşı duruş sergileyen ABD hükümeti, orduya ve muhaliflere yönelik darbe çağrılarında bulunuyor.

Henüz bu çağrılar ordu kanadında bir karşılık bulamasa da muhalif kesim, Maduro'ya karşı ABD bayrakları açarak tavrını gösteriyor.MEYDANLARDA ABD BAYRAKLARI
ABD'nin, bu darbe planında parmağı açık bir şekilde kendini gösteriyor. Washington yönetimi de bu duruşu inkar etmiyor. Ancak gelinen nokta, ABD desteğinden çok ABD'nin mandası altına girmeye doğru ilerliyor.

Meydanlarda Maduro karşıtı gösteriler yapan muhalefet, ellerinde ABD bayraklarıyla gösteriler yapıyor. O gösterilerin birinde dev bir direkte bulunan Venezuela bayrağı indirilerek, yerine ABD bayrağı asıldı.

BAYRAKLI DESTEK
Hükümet karşıtlarının eylemlerinde, bir grup gösterici de protesto yaptıkları bir platform üzerinde bir araya geldi. O platforma da dev boyutta bir ABD bayrağı asıldı. Özellikle sosyalist yapıda olan bir ülkede ABD bayraklarının açılması, darbe girişiminin kimler tarafından planlanıp hangi amaca hizmet ettiğini gözler önüne seriyor.Google Plus'da Paylaş

Yazar DAVA

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR