Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Mehmet Şimşek'i ifşa etti

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Şehir Üniversitesi ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Erdoğan; Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Mehmet Şimşek ve Feridun Bilgin için "Halk Bankası'nı da dolandırmaya çalıştılar. Hani bunlar dürüsttü?" dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen partisinin İstanbul İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Şehir Üniversitesi üzrinden yapılan algı operasyonları ile ilgili konuşan Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Malum zat Başbakan olunca..."
Tabi bu arada istemem ama son dönemlerde telefonlarınıza girdi mi malum İstanbul'da bir Şehir Üniversitesi melesi ortaya çıkarttılar.

Bir siyasi ayağında bizim olduğumuzu diğer ayağında malum zatın olduğunu söylüyorlar. Şehir Üniversitesi'nin tahsisini yapan benim. Tahsisini yapan ben olduğuma göre daha sonra malum zat başbakan olunca Şehir Üniversitesi'ne mülkiyet devri yapılmıştır. Bunlar dürüstlüğü kimseye bırakmıyor değil mi?

Peki yanında kim var bir başka isim sayın Babacan var onun da imzası var altında. Mehmet Şimşek var o zaman Ulaştırma Bakanı olan Feridun Bilgin var. Hani bunlar dürüsttü.

Halk Bankası'nı da dolandırmaya çalıştılar. Kredi talebinde bulundular. Ödemelerini yapmayınca Halk Bankası bunları sürekli olarak uyarıyor. Halk Bankasına olan borçlarına 417 milyon noktasında. Şimdi yapılandıralım diyorlar. Yapılandıralım derken, neyi nasıl yapılandıracaksın? Neymiş, spor klüplerinin borçları yapılandırılıyor da Şehir Üniversitesi'nin niye yapılandırılmıyor?

Bir başka alavere dalavere de.. Alacağımız öğrencilerin yapacakları ödemeye ipotek koyun. Sen nasıl bunu bankaya teminat olarak veriyorsun. Halef selef olduğumzu Cumhurbaşkanı aradı. Siz bu işi arzu ederseniz halledersiniz. Dedim ki temenni ederdim siz benim yerimde olun. Biz kasayı boşaltamayız.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR