Son Dakika

İran'ın büyük yalanı! Fotoğraflar gündemi sarstı...

ABD'nin Kasım Süleymani'yi Irak'ta öldürmesinin ardından İran da ABD'nin Irak'ta bulunan iki askeri üssüne füzelerle saldırı düzenlemiş ve 80 Amerikalı askerin öldüğünü iddia etmişti. İran'ın vurduğu üslerin uydu fotoğrafları ortaya çıktı. Görüntüler ABD Başkanı Trump'ın "minimal" olarak nitelendirdiği hasarı gözler önüne seriyor.

İran dün sabah saatlerinde Irak'taki ABD üslerini vurdu. İran 80 ABD askerlerinin öldüğünü açıklarken Trump yönetimi ve Pentagon saldırılardan hiçbir ABD askerinin zarar görmediğini duyurdu.
Saldırı öncesi ve sonrasında çekilmiş uydu görüntüleri ise alınan hasarı gözler önüne serer cinsten...
İran, ABD'nin Irak'ta Enbar eyaletindeki Ayn el Esed hava üssüne ve Erbil'de Amerikan askerlerinin bulunduğu noktalara en az 22 füze attı.
Ayn el Esad hava üssünde, Saddam Hüseyin'in devrildiği 2003 yılından bu yana Amerikalı askerler yer alıyor.
Üs, bin 500 Amerikan ve koalisyon askerine ev sahipliği yapıyor.
ABD Başkanı Donald Trump, 2018 yılında üsse sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmiş ve DEAŞ ile savaşla ilgili vurguda bulunmuştu.
İran geçtiğimiz cuma günü, Bağdat'ta ABD'nin drone saldırısı ile ölen Kasım Süleymani'nin intikamı için dün sabah saatlerinde'Şehit Süleymani' adını verdiği operasyonla ABD askerlerinin yer aldığı lokasyonları vurmuştu.
İran füzelerinin hasarını 'minimal' olarak nitelendiren Donald Trump, füzelerin hedefi olan üslerle ilgili 'hala ayakta duruyor gibi görünüyor' ifadelerini kullandı.
Google Plus'da Paylaş

Yazar DAVA

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR