Son Dakika

Yayılıyor- (Covid-19) nedeniyle can kaybı 11 bini geçti.

Ortaya çıktığı Çin'in Wuhan kentinde kontrol altına alınan koronavirüs (Kovid-19) dünyayı etkilemeye devam ediyor. Dünya çapında ölü sayısı 11 bini, vaka sayısı ise 276 bini geçti. İngiliz hükümeti ise "sürü bağışıklılığı" politikasından vazgeçerek önlemlerini arttırmaya başladı. İşgal altındaki Kudüs'te de ilk ölüm bildirildi. İşte salgında bugün yaşanan gelişmeler...

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan yeni tip coronavirüs (Covid-19) nedeniyle can kaybı 11 bini geçti.

Dünya genelinde 11 bin 417 kişi hayatını kaybederken, vaka sayısı da 279 bin 469'a çıktı. Hastalığa yakalanan ve iyileşenlerin sayısı ise 91 bin 954...

Koronavirüste gün içinde yaşanacak tüm gelişmeleri bu haberimizden takip edebilirsiniz;

- İran Sağlık Bakanlığı, ülkede 123 yeni ölümün gerçekleştiğini, toplam can kaybının 1556'ya vaka sayısının ise 20 bin 610'a çıktığını duyurdu.

- Dünyayı etkisi altına alan salgın Ukrayna'da da yayılmaya devam ediyor. Ülkede 3 hasta hayatını kaybederken, vaka sayısı 41'e yükseldi.

- Endonezya 6 yeni ölümü ve 81 yeni vakayı doğruladı. Ülkede toplam enfekte sayısı 450'ye çıktı.

- Malezya'daki koronavirüs vakalarının sayısı 1183'e yükseldi.

- Pakistan 3 yeni ölüm ve 14 yeni vaka bildirdi.

- ABD'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 275’e yükseldi. Vaka sayısı ise 19 bin 774'e ulaştı. Ülkede, hayat durma noktasına gelirken, birçok eyalette acil durum ilan edildi.

- Batı Afrika’daki ada ülkesi Kabo Verde ile Nijer'de ilk koronavirüs vakalarının tespit edildiği bildirildi.

- Rusya'da 54 kişide daha virüs tespit edilerek, toplam vaka sayısı 253'e ulaştı. Rusya'nın 85 bölgesinde salgına karşı önlemler kapsamında "yüksek hazırlık düzeni"ne geçildi.İLK CAN KAYIPLARI

- Küba'da virüsün yayılmasına karşı alınan önlemler kapsamında, sınırların 1 ay kapatılması kararı alındı.

- Güneydoğu Asya ülkesi Singapur'da yeni tip koronavirüs nedeniyle iki kişi hayatını kaybetti.

- Fransa Sağlık Direktörü Jerome Salomon, Fransa'daki Kovid-19 vaka sayının 12 bin 612'ye ölü sayısının 450'ye ulaştığını açıkladı.

LONDRA YÖNETİMİ "SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞI" STRATEJİSİNDEN VAZGEÇTİ, ÖNLEMLERİ ARTTIRDI

- İngiltere'de 33 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 177'ye, toplam vaka sayısı 3 bin 983'e ulaşırken, ülkede koronavirüs önlemleri kapsamında bugünden geçerli olmak üzere restoran, bar, cafe, sinema ve tiyatroların kapatılmasına karar verildi. İlk başlarda nüfusun en az yüzde 60’ına virüsün bulaşması yoluyla toplumsal bağışıklılık kazanılması stratejisi güden İngiliz hükümeti, eleştiriler ve toplamda ölü sayısının 250-300 bin arasında olacağını gösteren raporların ardından geri adım atmıştı.- Papua Yeni Gine'de ilk Kovid-19 vakası görüldü. Avustralya'da ise vakası 1051'e, Fas'ta 86'ya yükseldi.

- Japonya'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 43'e, ülkedeki toplam vaka sayısı bin 728'e yükseldi.

- İtalya'da salgında son 24 saatte 627 kişi hayatını kaybederken toplam ölü sayısı 4 bin 32'ye ulaştı.

- İşgal altında bulunan Kudüs'te koronavirüs nedeniyle 88 yaşındaki bir kişi hayatını kaybetti.

KAYNAK: HABER7, AJANSLAR
Google Plus'da Paylaş

Yazar DAVA

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR