Son Dakika

Trump: Avrupa'nın bize para ödemesi lazım

ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa'nın ordu kurmaktan önce NATO'ya askeri bağlılıklarını yerine getirip, para ödemeleri gerektiğini açıkladı.

ABD ile Avrupa arasındaki ordu krizi devam ediyor. Paris'te fitili ateşlenen Avrupa Ordusu kurulması fikrine Donald Trump karşı durmaya devam ediyor. Mevcut durumda Avrupa'nın da koruyucusu pozisyonunda bulunan ABD'den uzaklaşmaya çalışılırken, Avrupa'ya Trump'tan yeni bir tepki geldi.

"ÖNCE PARAYI ÖDEYİN"

Donald Trump yaptığı açıklamada AB'nin NATO koruması için ABD'ye para ödemesi gerektiğini belirtti. Trump "Paris'in yanışını televizyondan izliyorum. Avrupa'nın askeri koruma karşılığında bize para ödemesi gerekiyor. Ticarette bizden faydalanıyorlar ancak NATO bağlılıklarını yerine getirmiyorlar. Bu durum hemen değişmeli" uyarısında bulundu.

Avrupa ordusuna karşı NATO'ya biraz daha fazla yatırım yapılmasını savunan Trump, mevcut düzenin devam etmesini istiyor. Buna karşılık AB ise orduyu kurarak yerli güvenlik birimleri oluşturmak istiyor. Bu fikir çatışması ABD ile AB arasında çatışmaların oluşmasına neden oluyor.

(Ensonhaber)
Google Plus'da Paylaş

Yazar DAVA

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR