Son Dakika

Cami'ye saldıran Teröristi etkisiz hale getiren 65 yaşındaki amca Kahraman ilan edildi..

 Cumartesi günü Norveç'in başkenti Oslo yakınlarındaki Al-Noor Camii'ne düzenlenen silahlı saldırıda sadece bir kişi yaralanmasının en önemli nedeninin, 65 yaşındaki Muhammed Refik'in saldırganı durdurması olduğu ortaya çıktı."Adam içeri girdiği sırada Muhammed Refik Kuran okuyordu. Bir anda ayağa fırlayıp teröristin üzerine yürüdü...Terörist ateş açmasına rağmen  onu yere yıktı... " diyen görgü tanıkları o bizim kahramanımız demekte...

Norveç'teki cami saldırısını, saldırgana müdahale ederek önleyen 65 yaşındaki Muhammed Refik için 'O bizim kahramanımız' deniyor.

"Adam içeri girdiği sırada Muhammed Kuran okuyordu. Bir anda ayağa fırlayıp teröristin üzerine yürüdü...Terörist ateş açmasına rağmen  onu yere yıktı... "

BBC'ye konuşan görgü tanıklarından Irfan Mushtaq "Adam kapıdan içeri girdiğinde kahramanımız çok hızlı davrandı. Oturmuş Kuran okuyordu. Ayağa kalkıp teröristin üzerine doğru ilerlemeye başladı. O sırada terörist ateş açmaya devam ediyordu. Muhammed, müdahale edip silahın yere düşmesini sağladı" dedi.


21 yaşındaki saldırgan Philip Manshaus olay sonrası gözaltına alınmıştı.

Muhammed Refik ise saldırganın yan kapıdan camiye girdiğini ve girer girmez ateş açmaya başladığını söyledi.

Saldırgana sol tarafından sarıldığını ve onu yere düşürdüğünü anlatan Refik, daha sonra aralarında bir boğuşma yaşandığını da belirtti.

Üzerinde kurşun geçirmez yelek olduğu belirtilen saldırganın, caminin cam yan kapısını kırarak içeriye girdiği ve ateş açmaya başladığı belirtilmişti.

Norveç basını, saldırganın sosyal medya paylaşımlarının ABD'nin El Paso kentinde ve Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde düzenlenen silahlı saldırılardan etkilenip ilham aldığının anlaşıldığını yazıyor.
Google Plus'da Paylaş

Yazar DAVA

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR