Son Dakika

Türkistanlı savaşçılar Halep cephesinde Rusya ve İran destekli Esed güçlerine karşı savaşıyor

Doğu Türkistanlı Uygur yabancı savaşçılar Halep'in batısında devam eden çatışmalara aktif olarak katılıyor.Doğu Türkistanlı Uygur yabancı savaşçılar Halep'in batısında devam eden çatışmalara aktif olarak katılıyor.
Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre Türkistan İslam Partisi (TİP) mensubu yabancı savaşçılar, Halep'in batı kesiminde rejim güçlerine karşı çatışmalara katılıyor.
Rusya ve İran destekli Esed rejimi güçleri kısa bir süre önce Halep'in batısında muhaliflerin kontrolündeki bölgelere yönelik kapsamlı bir saldırı başlatmıştı.
Saldırının ardından bölgede yoğun çatışmalar devam ediyor.

Türkistan İslam Partisi (TİP) savaşçıları kısa bir süre önce çatışmaların yoğunlaştığı günlerden bu yana Halep batı kırsalındaki temas hatlarında Rusya ve İran destekli güçlere karşı savaşıyor
Halid Abdurrahman adlı kişinin diğer Tweetlerini gör
TİP ağırlıklı olarak Uygurlardan müteşekkil bir yapıya sahip, ancak aynı zamanda Batı ülkelerinden cihat yanlıları da dahil olmak üzere bünyesinde farklı çevrelerden unsurlar da bulunduruyor.
TİP mensubu yabancı savaşçılar halihazırda Suriyeli muhalifler ile birlikte Halep ve Lazkiye illerinde Rusya ve İran destekli rejime karşı şiddetli çatışmaları sürdürüyor.
Grup, Suriye sahasındaki en aktif rejim karşıtı muhalif oluşumlardan biri ve yabancı savaşçıların bulunduğu en faal grup niteliğinde.

Kaynak: Mepa News
Google Plus'da Paylaş

Yazar DAVA

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR